Svečana akademija povodom dodjele diploma maturantima

U srijedu, 14.6.2023. godine još jedna generacija je napustila svoju dugogodišnju drugu kuću. Kao i do sada, ispratili smo mladiće i djevojke, koji su u Treću gimnaziju došli kao dječaci i djevojčice zaogrnuti vlastitim snovima,

ciljevima, željama i strahovima…

Došli su u Treću da tu narastu i da odmjere snagu sa samim sobom, da proniknu u dubinu svoje duše, svojih kapaciteta i da procijene gdje i kuda dalje, sa kojom naukom se uhvatiti u koštac, koje zanimanje odabrati i čime se baviti.

Svaki ispraćaj jedne generacije je zapravo bura dijametralno suprotnih emocija, i tuge i radosti, ali i ponosa, sjete, možda čak i straha od onoga što predstoji.

Svi uposlenici su se trudili i ovoj, kao i svakoj generaciji, da daju ono što im najviše treba, podršku, znanje, da rašire njihova krila kako bi mogli odlepršati u neku novu sredinu i tamo biti izvrsni kao što su bili u Trećoj. Kao što to i dolikuje našoj školi, i ova svečana akademija je bila smotra izvrsnosti naših učenika.

Uz srdačnu dobrodošlicu, direktorica Amra Čolić zahvalila je maturantima na doprinosu u afirmaciji Treće gimnazije postignutim rezultatima na takmičenjima i drugim aktivnostima.

“Dragi maturanti, od danas krećete novim, drugačijim i donekle nepoznatim putevima. Pokušali smo vas pripremiti za susrete sa ljudima i događajima o kojima niste mogli sanjati. Ne odustajte čak i onda kad ste savladani umorom, napor mora biti plodonosan ako polazi iz srca. Pretočite ga u velika djela koja se pamte”, poručila je direktorica.

U ime Općine Novo Sarajevo, načelnik dr. Hasan Tanović s direktoricom prof. Amrom Čolić uručio je nagrade najboljim maturantima koji su tokom srednjoškolskog obrazovanja postigli odličan uspjeh – 5,00.

Naš ponos su:

1. Farah Piralić – IV2

2. Hana Piralić – IV2

3. Zerina Pandža – IV4

4. Alen Zubović – IV4

5. Lamija Gilić – IV5

6. Hana Džananović – IV5

7. Irma Babić – IV6

8. Zara Piralić IV6

Također, i predstavnici Instituta Yunus Emre, koji su bili prisutni na svečanoj akademiji su dodijelili diplome učenicima koji uče turski jezik.

Važno je reći da naša škola ima Udruženje alumnista, te da naši maturanti imaju mogućnost aktivnog održavanja kontakta sa našom školom, tako da i u budućnosti mogu učestvovati u njenom radu na jedan drugačiji način, a škola će sigurno pratiti njihov profesionalni razvoj i uspjeh i dičiti se onim što postignu.

Svečanost dodjele diploma maturantima obogaćena je muzičkim numerama učenica mlađih generacija, predstavom učenika I2, kao i iskazanim znanjem turskog jezika.

Zahvaljujemo svim gostima, uposlenicima škole, učenicima i njihovim roditeljima koji su svojim dolaskom uljepšali završetak jedne lijepe epizode u životu naših maturanata.

Maturanti, želimo vam mnogo sreće!

Farah Hasanagić, III3

Sajra Bajraktarević, II1