Svečana akademija povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine

U srijedu, 27.2. 2019. održana je Svečana akademija povodom  Dana nezavisnosti u amfiteatru naše Treće gimnazije. Svečana akademija je otvorena himnom Bosne i Hercegovine, a zatim tačkom školskog hora i orkestra uz pjesme “Zemljo moja” i “Dragoj mojoj BiH” s uvaženom profesoricom Aidom Kamenicom. Nakon muzike, prisjetili smo se kako je  Bosna i Hercegovina stekla nezavisnost 1. marta 1992. i od tada u našoj historiji zlatnim slovima taj datum ostaje zapisam, a nakon 27 godina sjećanja još uvijek žive. O tome kako je nezavisnost BiH  prva priznala Bugarska, a potom postepeno i ostale države predstavili su nam članovi Historijske sekcije Ajna Đapo I4, Adin Čolić II3  i Dalila Lokvančić II3 s uvaženom profesoricom Emirom Hubjer. Poslušali smo i radove zaljubljenika u pisanu riječ, članove recitatorske sekcije pod vodstvom uvaženog profesora Džemaludina Poturovića. Pjesmom nas je pozdravila i talentirana Iman Pašić III2. Otpjevala je pjesmu “S one strane Plive” u pratnji Irmana Muratovića III3 i Edina Bajrića III4. Imali smo priliku vidjeti i prekrasan rad naše učenice Selme Salman I2. Kao i svaki put, razveselio nas je i nastup školskog benda “Kontrapunkt” koji  svakim danom postaje sve uspješniji. Kroz cijeli program su nas vodili izvanredni voditelji Elma Slabić III3 i Kristijan Petrović III3. Podrška je stigla i od članova Novinarsko-fotografske sekcije, zahvaljujući kojima sve ostaje dokumentirano, a to su: Amel Jašarević I4, Zerina Osmić IV4 i Amina Huko IV6. Zahvaljujemo svima koji su došli i vidimo se opet, nekom drugom prilikom.

Sretan Dan nezavisnosti!

Ajna Đapo I4 i Amina Huko IV6