STUDIJSKA POSJETA ZAGREBU U SKLOPU NASTAVE FIZIKE

18. i 19. novembra odjeljenja matematičko-informatičkog i prirodnog izbornog područja, u pratnji profesora Fizike naše škole, realizirali su studijsku posjetu Zagrebu. Prvog dana, po ranom dolasku u glavni grad Hrvatske, učenici su obišli poznati zagrebački zoološki vrt u kojem su imali priliku vidjeti brojne životinjske vrste i uživati u prirodi zagrebačkog parka Maksimir. Nakon toga, uputili su se ka Tehničkom muzeju grada Zagreba, gdje su mnogo naučili iz brojnih eksperimenta, planetarija, demonstracijske sobe Nikole Tesle, odjela  za rudarstvo, elektromotore i saobraćaj. Kasnije toga dana, nakon smještaja u hostel, učenici su se sa vodičima uputili u obilazak najznačajnijih zagrebačkih znamenitosti: Trga bana Jelačića, kule Lotrščak, crkve sv. Marka, Banskih dvora i mnogih drugih. Sljedećeg dana, posjetili su dan otvorenih vrata na renomiranom zagrebačkom Fakultetu elektrotehnike i računarstva, prisustvovali mnogim vježbama i ogledima, te dobili potrebne informacije o potencijalnom nastvaku školovanja na baš ovom fakultetu. U nastavku ove ispunjene subote, cjelokupna ekipa se uputila u trgovačke centre Arenu i Ikeu gdje su proveli nekoliko sati, u opuštenom raspoloženju, nakon čega su se zaputili u Sarajevo. Nadamo se da će u budućnosti biti još mnogo ovakvih projekata koji učenicima omogućuju da praktično primjene stečeno znanje.

image-0-02-05-c3251cb0fbc2500fcb6159e3b253dd1b7b5e468f848fcf403021939968c8579f-v