Šta smo to sve obilježili 21. marta

Da je srednja škola odgojno-obrazovna ustanova još jednom su pokazali učenici naše škole. Maturanti IV6 odjeljenja zajedno sa profesorom Mevludinom Maličevićem, 21. mart su obilježili na poseban način.
S obzirom da se 21. marta obilježava Međunarodni dan borbe protiv rasne diskriminacije, Svjetski dan osoba sa Downovim sindromom, prvi dan proljeća, Perzijska nova godina, Svjetski dan zaštite šuma i Svjetski dan pjesnika, učenici su na kreativan način napravili miks aktivnosti u kojima su se posvetili svakom od navedenih događaja.
Amfiteatar je odzvanjao grajom i bio je pun pozitivne energije, a poseban akcent su učenici stavili na obilježavanje Svjetskog dana osoba sa Downovim sindromom. Simbolično, svi učenici koji su učestvovali u realiziranju prezentacije su nosili šarene čarape u znak podrške djeci i ljudima sa ovim sindromom. Da se posjetioci ne bi osjećali izostavljeno, prije prezentacije učenici su dijelili bombone i šarene čarape. Ovo je jedan od posebnijih projekata kojeg su učenici prirodnog izbornog područja odradili i sigurni smo da će nam svima ostati u najljepšem sjećanju.

Amina Huko IV6