Sretno, dragi maturanti!

Današnjom dodjelom diploma naši maturanti zatvaraju jedno poglavlje života, a otvaraju novo. Na svečanosti u školskom dvorištu direktorica škole Senada Salihović i razrednici Zinaida Fejzić, Vesna Radović, Sedžida Hadžić, Mevludin Maličević, Meliha Salihović i Edina Hodžić uručili su diplome o završenom srednjoškolskom obrazovanju 138 maturanata. Načelnik Općine Novo Sarajevo dr. Hasan Tanović obezbijedio je novčane nagrade za šesnaestero najboljih učenika generacije. U ime načelnika, Mirela Mandal, iz Kabineta načelnika, čestitala je i uručila po 100 KM najboljim ambasadorima Treće gimnazije koji su tokom četverogodišnjeg školovanja ostvarili odličan uspjeh 5,00 i primjerno vladanje. Direktorica škole Senada Salihović zahvalila je načelniku dr. Tanoviću i Općini Novo Sarajevo na podršci koju pružaju svake godine obezbjeđujući nagrade najboljim učenicima generacije.

 

Dragi naši maturanti, trenutno možda osjećate mješavinu osjećaja – olakšanja i ponosa što ste stekli diplomu. Dobijanje diplome veliko je životno postignuće. Odvojite trenutak i razmislite o svemu što ste naučili i uradili prethodne četiri godine kako biste se pripremili za veliki svijet. Vaša postignuća pokazuju da ste bili sjajna generacija osnažena poštovanjem i ljubavlju prema drugima. Snaga, znanje i empatija nadahnut će vas u pronalasku najboljeg puta. Želimo vam da vas na tom putu prate dobro zdravlje, radost i uspjesi!

 

 

Vrata naše i vaše Treće uvijek će vam biti otvorena!

Foto: Lamija Imamović

Najnoviji članci

Kategorije