Sportske igre Oaze 2024

Ove godine učenici III-2, III-3, III-4 i III-6 imali su priliku volontirati na Sportskim igrama Oaze 2024, jednom od najznačajnijih sportskih događaja za osobe s poteškoćama u razvoju. Igre su trajale četiri dana, a održane su u Sarajevu, privukavši učesnike iz cijele BiH, ali i iz regije.

Tokom četiri dana volontiranja, naši učenici su aktivno pomagali u organizaciji i provođenju takmičenja. Bili smo uključeni u sve aspekte pripreme – od postavljanja terena, pomaganja da sve bude kako treba do pružanja podrške na sportskim događajima. Cilj nam je bio osigurati da sve protekne u najboljem redu i da učesnici imaju što pozitivnije iskustvo.

Pored same pomoći u organizaciji, volonterski angažman nam je pružio priliku da se bolje upoznamo s izazovima i radostima s kojima se suočavaju osobe s poteškoćama u razvoju. Kroz ovo iskustvo naučili smo mnogo o važnosti solidarnosti, strpljenja i podrške. Posebno nas je inspirisala energija i motivacija svih učesnika Igara koji su pokazali nevjerovatnu snagu duha i sportski entuzijazam.

Volontiranje na Igrama Oaze 2024 ostavilo je snažan dojam na sve nas i pružilo nam priliku da se osjećamo dijelom nečeg većeg, a posebno smo ponosni što smo mogli doprinijeti uspjehu ovog značajnog događaja.

Hana Kučuk III-6