SPORTSKE IGRE OAZE 2019

Odmah nakon  potpisivanja Sporazuma o saradnji između Treće gimnazije i Specijalne olimpijade Bosne i Hercegovine, nastavili smo već ranije započete zajedničke aktivnosti.

Od 3. do 6. oktobra održane su Sportske igre Oaze na više lokacija u gradu u plivanju, stonom tenisu, atletici, boćanju, košarci, kuglanju, nogometu i MATP-u (Program za osobe sa višestrukim invaliditetom) u organizaciji Udruženja Oaza. 473 takmičara u individualnim i ekipnim sportovima stiglo je iz Slovenije, Srbije, Makedonije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Učenici naše škole pomagali su kao sudije, asistenti, navijači,  hostese u defileu ekipa i kao članovi ekipa inkluzivnog futsala.

Naša kraljica Edna i ovoga je puta, u prilično jakoj konkurenciji, osvojila zlatnu medalju u plivanju slobodnim stilom na 25 m i zlatnu medalju u stonom tenisu.

Edna, ti si naš ponos!

Čestitamo ti na još jednom izuzetnom uspjehu i radujemo se svakom sljedećem, a bit će ih sigurno još puno.

Svim našim učenicima, volonterima i učesnicima Sportskih igara Oaze,  zahvaljujemo se na plemenitosti, ljudskosti i reprezentativnom predstavljanju Treće gimnazije. Čestitamo vam na spremnosti da u svakoj prilici podržite Ednu i sve naše zajedničke aktivnosti!

Volonteri:

1. Azra Halimanović II1