Sportisti- lideri u inkluziji

U našoj školi, 6. decembra zavladala je prava novogodišnja atmosfera povodom sjajne završnice inkluzivnog projekta pod nazivom “Sportisti-lideri u inkluziji” koji smo realizirali na časovima sporta čak 6 mjeseci sa Ednom i Aldinom.

Važno je naglasiti da je Edna predstavnica Bosne i Hercegovine u Evropskom Vijeću Specijalne Olimpijade a prijatelji koji se aktivno bave inkluzijom su joj stalna podrška. Na prijedlog Ednine mame, gospođe Sabine Šunjić sa radošću smo prihvatili da se predstavimo zajedno sa Ednom na sastanku lidera Međunarodnog Vijeća Specijalne Olimpijade te je ispred škole učestvovalo 6 učenika:

• Arna Mekić

• Hena Pešto

• Alem Kurtalić

• Ivor Omanović

• Vedad Adrović

• Dalila Salman

Profesorica Suada Krezić i učenica Arna Mekić su prešle na samu organizaciju koju su vodile dok i posljedni detalj nije bio u potpunosti savršen. Naši učenici su i ovaj put pokazali veliku spremnost i zainteresovanost. Opravdali su sva očekivanja u organizaciji, učešću na sastanku, pripremi i predstavljanju. Volontere je predvodila učenica Arna Mekić, a njihova zajednička poruka glasi: “Živjet ćemo inkluziju kao i do sada, jer na ovom putu gradimo prave ljudske vrline, pružamo nadu da je ljudskost ono što najviše vrijedi. Zajedno stvaramo nove priče koje ostaju u lijepom sjećanju, jer je ova saradnja vječna. Naš angažman donosi pozitivnu promjenu i gradi mostove ka inkluzivnijem sutrašnjem svijetu. “

Volontiranje za inkluziju je prilika da zajedno gradimo otvorenije društvo u kojem svako može doprinijeti na svoj način!

Također, ovom prilikom bismo se zahvalili:

• Upravi škole, na podršci pri realizaciji projekta.

• Edinu Merziću, na tehničkoj podršci.

• Edni Šunjić i gospođi Sabini Šunjić na povjerenju koje su ukazale u samu organizaciju.

Čestitamo na novim uspjesima, te ih očekujemo još više draga Edna!