Školsko takmičenje: debatne parlaonice

U srijedu, 29.03.2023. godine, u amfiteatru Treće gimnazije, održano je školsko takmičenje iz “Debatne parlaonice”. Učenici su tročlanoj komisiji u sastavu profesorica Lejle Karahodžić, Enise Klačar i Đuldine Kurtović, pokazali svoje znanje iz retorike i usmene prezentacije na teme koje se tiču savremenog društva. Kroz usmenu prezentaciju, organizaciju i istraživanje, učenici su pokazali da su spremni za učestvovanje na Kantonalnom takmičenju. Učenici koji su se plasirali na Kantonalno takmičenje su: Faris Čaklovica, Delila Subašić, Zerina Pandža, Irfan Živojević, Riad Štaljo i Arna Mekić. Prva četiri učenika idu direktno na Kantonalno takmičenje, a dva učenika su zamjenska. Čestitamo učenicima na učešću i želimo puno uspjeha u nastavku takmičenja. Zahvaljemo se i prof. Đuldini Kurtović koja je organizovala i vodila školsko takmičenje.