ŠKOLSKI IZLET 2017.

Od svakodnevnih školskih obaveza, testova i ispitivanja, učenici i njihovi razrednici naše Treće gimnazije, odmorili su se lijepog posljednjeg dana ljeta, 22. septembra, na nekim od poznatih izletišta u Bosni i Hercegovini.

Najpopularnija lokacija ove godine je bio Sportsko-rekreativni centar “Ajdinovići”, gdje su učenici prvih i drugih razreda proveli ugodno vrijeme uz mnogo druženja, smijeha i brojnih sportskih sadržaja u seoskom ambijentu. Neka odjeljenja trećih razreda su bili u blizini; njihova destinacija je bila poznata oaza šumovitih puteva, širokih proplanaka i hladnih pećina, Zaštićeni pejzaž “Bijambare”,  dok su se pak ostala odjeljenja zaputila ka toplim južnim krajevima gdje ljetne vrućine još uvijek ne jenjavaju i uživali u srcu Hercegovine, sunčanom Mostaru. Maturanti su svoje slobodno vrijeme iskoristili uživajući, istražujući i šetajući po stazama Vlašića, Trebevića, Vrela Bosne, ali i okoline Boračkog jezera, “puneći baterije” za nastavak školske godine.