Škola roditeljstva u Trećoj gimnaziji se nastavlja

Nakon održane prve dvije radionice u okviru programa Škole roditeljstva, pod nazivom „Roditeljske dileme i potrebe adolescenata“, i u drugom polugodištu nastavljamo sa istim radom. U utorak, 06.02.2024. su stručne saradnice pedagoško – psihološke službe naše škole održale i treću radionicu, na temu „Kako uspješno komunicirati sa adolescentom“. Roditeljima, koji su se i ovog puta odazvali u velikom broju, su kroz radionicu i vježbe ponuđeni savjeti kako mogu unaprijediti svoju komunikaciju sa adolescentom, kako adolescente podržati i razumjeti i samim tim smanjiti razinu roditeljskog stresa. Cilj škole roditeljstva je pružiti podršku roditeljima i ojačati roditeljske kompetencije, kako bi se unaprijedili odnosi na relaciji roditelj – adolescent i kako bi se roditelji potakli da promišljaju o sebi i potakli da koriste dostupne resurse za kvalitetno roditeljstvo.

Najnoviji članci

Kategorije