Seminar za nastavnike njemačkog jezika

Da vikendi ne služe samo za odmaranje dokazuju profesorice njemačkog jezika naše škole: Džemilamna Džananović, Amela Zukić- Huseinović i Mirha Fejzić.

Od 21.10. do 23.10. održan je seminar pod nazivom: KVALITET DSD NASTAVE, za nastavnike njemačkog jezika koji predaju po DSD programu. Seminaru i radionicama koje su bile dio istog prisustvovalo je ukupno 18 nastavnica iz cijele naše domovine a mjesto održavanja bio je vezirski grad Travnik.

Sabine Stotz i Thomas Polland su imena voditelja seminara koji su sa svojim inovativnim metodama uspjeli da približe sljedeće ideje našim profesoricama: Centralni kriteriji za kvalitet nastave; heterogenost i difenrencijacija u nastavi, odnos prema greškama, kao i književnost u DSD nastavi.

Profesorice su odmah prenijele učenicima ono što su naučile i implementirale ideje sa radionica.

Najnoviji članci

Kategorije