Naša škola je dobila novu internet stranicu! Ako naiđete na greške kontaktirajte nas na faris.selimovic@treca-gimnazija.edu.ba.

Sedmica međunarodnog obrazovanja u BiH – Nicholas Hill u Trećoj

U sklopu obilježavanja 15. Sedmice međunarodnog obrazovanja u BiH, otpravnik poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u BiH gospodin Nicholas Hill, posjetio je Treću gimnaziju u Sarajevu.
Gospodin Hill osvrnuo se na vrijednost međunarodnog obrazovanja, važnostima stjecanja globalnih perspektiva, te novim mogućnostima za studiranje u Americi koja su na raspolaganju učenicima i studentima iz BiH.
Nakon službenog obraćanja gospodin Hill je razgovarao s učenicima, te odgovarao na njihova vrlo zanimljiva pitanja.
Sedmica međunarodnog obrazovanja je zajednička inicijativa Ministarstva vanjskih poslova BiH i Ministarstva za obrazovanje SAD-a i prilika da se istaknu sve prednosti i koristi koje pruža međunarodno obrazovanje i programi kulturnih razmjena.
Ambasada SAD-a zajedno s partnerima iz BiH, obilježit će Sedmicu međunarodnog obrazovanja kroz razgovore i susrete s učenicima i studentima u preko 15 gradova širom BiH u periodu od 17. do 21. novembra.

Najnoviji članci

Kategorije