Sastanak u Opštini Novo Sarajevo

„Protokol za osnaživanje dijaloga s mladima u pametnim, održivim i inkluzivnim lokalnim zajednicama“

U petak, 20.10.2023.godine, učenice trećeg razreda JU Treća gimnazija: Ena Karić i Amina Bahtanović (III-2), Dženita Podžić i Veldina Džafić (III-4) i Fatima Džafić (III-5), zajedno s profesoricama Almom Ahmethodžić i Đuldinom Kurtović, održale su sastanak s predstavnicima Opštine Novo Sarajevo Bulendom Bišćevićem, Farukom Pršešom i Belmom Leptir Cviko. Povod radnog sastanka bio je razgovor o eventualnom potpisivanju „Protokola za osnaživanje dijagola s mladima u pametnim, održivim i inkluzivnim lokalnim zajednicama“.

Protokol je rezultat aktivnosti učenika s Ljetnog kampa 2023., održanog pod čizmom CIVITAS-a u Ajdinovićima. Opština Novo Sarajevo dugogodišnji je saradnik JU Treća gimnazija te je ovo još jedan primjer u nizu kako dati priliku mladima za učešće u razgovoru, usmjeriti ih da budu aktivni sagovornici te donose nove ideje i prijedloge. Učenici su imali priliku vidjeti na koji način se održava radni sastanak te učestvovati u istom. Protokol ima namjeru osnažiti saradnju s mladima i svim nivoima vlasti kroz dijalog i uvažavanje novih ideja koje mladi nude.