“Sarajevski mostovi iz pera Mula Mustafe Bašeskije”

U ponedeljak 20.5.2024.godine u amfiteatru naše škole realizovan je projekat II5 razreda pod nazivom “Sarajevski mostovi iz pera Mula Mustafe Bašeskije”.

Projekat je realizovan kao međupredmetna povezanost Historije, Hemije, Matematike, Fizike, B/H/S jezika i književnosti, Njemačkog jezika, Turskog jezika, Engleskog jezika i Informatike. Naši profesori: Sanida Nuhanović, Melisa Tvrtković, Aida Burak, Salko Vladavić, Dženana Nezirević, Mirha Fejzić, Heda Pepić, Edina Lokvančić i Din Švraka su s učenicima II5 navedenoj temi pristupili s aspekta predmeta koji predaju i na taj način osvijetlili temu u cjelini.

Cilj projekta bio je pokazati primjenu stečenog znanja kroz redovnu nastavu ostvarenu kroz kurikularnu reformu koja se sprovodi u našoj školi.