Naša škola je dobila novu internet stranicu! Ako naiđete na greške kontaktirajte nas na faris.selimovic@treca-gimnazija.edu.ba.

Samantha Power u našoj Trećoj!

Pri posjeti našoj domovini šefica Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) Samantha Power posvetila je svoje vrijeme i Trećoj gimnaziji. Administratorica je u našu školu stigla u ranim jutarnjim satima 21. januara 2022. godine sa ambasadorom Ericom Nelsonom i brojnim zvaničnicima. Tokom posjete pokazala je talent u igranju odbojke sa igračicama Odbojkaškog kluba “Novi Grad”, nakon čega je uslijedio razgovor o sportu i budućnosti mladih u ovoj zemlji. Istakla je kako je sport veoma bitan segment u životu i pričala o svojim sportskim iskustvima na američkim koledžima. Diskutirali smo o izazovima života u ovoj zemlji, te se osvrnuli na političku situaciju i koliko se reflektira na mlade ljude. Prisjetila se perioda kada je posljednji put posjetila našu zemlju devedesetih godina, te govorila o napretku i promjenama koje su se dogodile. Nakon razgovora, direktorica i pomoćnica direktorice škole uručile su administratorici Power i ambasadoru Nelsonu školski časopis i godišnjak, te knjigu o herojima Treće gimnazije.

Tekst: Lamija Imamović

Foto: Iva Amidžić

 

Najnoviji članci

Kategorije