Reproduktivno zdravlje mladih

U saradnji sa Udruženjem za promociju zdravog psihofizičkog razvoja i života „SANUS“ ove školske godine u Trećoj gimnaziji dana 11.10. 2023. god. održana je interaktivna radionica sa učenicima III razreda na temu Reproduktivno zdravlje mladih, a u okviru projekta pod nazivom Jačanje svijesti učenika srednjih škola Kantona Sarajevo o značaju i očuvanju reproduktivnog zdravlja.

Učenici su imali priliku da sa ljekarima, dr. Baljić i dr. Sejtarija – Memišević, razgovaraju o datoj temi, da postavljaju pitanja, te dobiju stručne i adekvatne odgovore iz ove oblasti. Projekt je podržalo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje KS i Ministarstvo za visoko obrazovanje, nauku i mlade KS. Radionice su realizirane na časovima odjeljenjske zajednice III-2, III- 3, III-4 i III-6 u prisustvu razrednika i pedagoga.