REALIZACIJA PROJEKTA “EKOLOGIJA, ENERGIJA, BUDUĆNOST II” – edukaciona posjeta-

U okviru realizacije projekta “Energija, ekologija, budućnost II” koji se implementira preko Udruženja za pomoć i razvoj “Hajde” uz podršku Općine Novo Sarajevo, u četvrtak  30.11. pet škola sa područja ove općine, (Srednja škola za okoliš i drvni dizajn, Treća gimnazija, Elektrotehnička škola za energetiku, Ekonomska škola i Željeznički školski centar) posjetili su sa ucenicima firmu AIDA COMMERCE na Stupu.
Zahvaljujemo se predstavnicima firme, gospodinu Seadu Aliću i gospođi Lejli Lepara, na toploj dobrodošlici i uspješnoj saradnji.

Cilj navedenog projekta je doprinijeti realizaciji Nacionalnog ekološkog plana za energetsku efikasnost i Održivog energetskog akcionog plana BiH, zatim Programa edukacije i obuke o zaštiti okoliša te razvoju održivog, zdravijeg i čistijeg okruženja u lokalnim zajednicama. Koordinator ovog projekta za Treću gimnaziju je profesorica Alma Gibović sa učenicima drugih, trećih i četvrtog razreda.