Ramazanske večeri

Ramazan je mjesec koji odiše milošću i zajedništvom, druženjem i dijeljenjem. Naši učenici, zajedno sa svojom profesoricom vjeronauke, Grabus Esadom, i ovaj su ramazan započeli upravo ovako.

U subotu, 25.marta.2023. godine, učenici I2, I6, III6 i IV5 odjeljenja, zajedno sa profesoricom Grabus Esadom, bili su na zajedničkom iftaru, a poslije su klanjali teravih namaz u Gazi Husrev-begovoj džamiji. Nakon iftara i teravih namaza, gostovali su u emisiji „Ramazanske večeri“ održanoj u Gazi Husrev-begovom hanikahu, a koja je uživo emitirana na BHT1. Gosti emisije, pored naših učenika bili su glavni imam sarajevski, dr. Abdulgafar Velić, Igor Kožemjakin, hazan sarajevske sinagoge i Eldin Huseibegović.

Tema emisije je bila „Komšiluk“, suživot pripadnika različitih religija u našem gradu koji nazivamo i evropski Jeruzalem. Gosti su kroz ugodno druženje i interakciju s učenicima govorili o vjerskim vrijednostima u vremenu i prostoru u kojem živimo. Ramazansko druženje je bila i prilika da se još više osjeti duh ramazana, kao i da se kroz temu razgovora dođe do inspirativnih savjeta za život mladih ljudi.