RADIONICE GLUME U SKLOPU PRIPREME ZA DDK

U našoj školi su već počele intenzivne pripreme za tradicionalnu kulturnu manifestaciju Decembarski dani kulture, koja će se ove godine održati u dva termina, 1. i 8. decembra. Učenici svih odjeljenja već vrijedno rade na svojim scenarijima i pripremaju nastupe kako bi svoje talente na najbolji način prezentovali u našoj školi.
Izuzetna nam je čast istaći saradnju koju smo ove godine ostvarili sa glumcem SARTR-a, gospodinom Pandur Seadom. Naime, gospodin Pandur je prošle godine bio predsjednik žirija Decembarskih dana kulture, a ove godine je nesebično ponudio svoju pomoć u pripremi učenika za njihove prve glumačke nastupe. Tokom mjeseca oktobra je održao nekoliko konsultacija sa učenicima u cilju što bolje pripreme scenarija, a u protekloj sedmici dva cijela dana smo organizovali simultane konsultacije tokom učeničkih proba i uvježbavanja njihovih nastupa za DDK. U planu je i organizacija tehničke generalne probe sa učenicima i gospodinom Pandurom, kako bismo Decembarske dane kulture i ove godine izdigli na još veći nivo.
Ovom prilikom se još jednom želimo zahvaliti gospodinu Panduru na nesebičnoj podršci i radu sa našim učenicima.

Merima Pašalić, prof.