Radionica za roditelje u okviru projekta „Vršnjačko nasilje – NEMA ŠANSE“

Projekat „Vršnjačko nasilje – NEMA ŠANSE“ realizuje se od oktobra, 2019. god. u našoj školi u saradnji s Udruženjem CROA. Projekat je podržan od strane MONKS-a i Općine Novo Sarajevo, a trajat će do kraja decembra 2019. god. Realizaciju i projektnih aktivnosti organizuje i prati školski pedagog, Hasija Dedović.

Prethodno smo realizovali eduaktivne radionice za učenike „Krugovi prijateljstva“ koje su održane 29.10. 2019. za učenike I razreda i 30.10. 2019. za učenikeIII-1. A učeničke lokalne akcije sa sloganom „Stop vršnjačkom nasilju“ još uvijek traju i uspješno se provode uz angažman učenika odjeljenja II-6. O njiihovim aktivnostima u školi ćemo vas posebno izvještavati.

U utorak, 19.11.2019. realizovana je još jedna projektna aktivnost u cilju jačanja kompetencija roditelja u borbi protiv vršnjačkog nasilja. Održana je radionica za roditelje, na II sjednici Vijeća roditelja, pri čemu su naši roditelji uzeli aktivno učešće i time dali svoj doprinos i podržali školu u radu na prevenciji vršnjačkog nasilja.

Hasija Dedović, pedagog