Prvo mjesto na Kantonalnom takmičenju – hor uz instrumentalnu pratnju

U utorak, 16.05.2023.godine, u svečanoj sali Osnovne škole ”Aleksa Šantić, održano je Kantonalno takmičenje iz oblasti Revija kulturno-umjetničkog stvaralaštva učenika srednjih škola Kantona Sarajevo – hor uz instrumentalnu pratnju.

Predstavnici hora i orkestra Treće gimnazije pod mentorstvom profesorice Kamenica Aide predstavili su se žiriju odličnom izvedbom pjesme ‘’Edelrezi’’ i osvojili prvo mjesto.

Naša škola već duži niz godina postiže izvanderne rezultate na raznim horskim takmičenjima, a prepoznatljivi su i na revijalnim manifestacijama. Trud i zalaganje profesorice Kamenica Aide, i to sa velikom grupom učenika i učenica, dokaz su da se profesonalnim pristupom i kontinuiranim radom mogu postići izvanredni rezultati.

Čestitamo profesorici i članovima Muzičke sekcije i želimo još puno uspjeha u daljem radu.