Prva konferencija za nastavnike srednjih škola

Dana 18. maja 2017.godine na Univerzitetu Sarajevo School of Science and Technology je održana prva konferencija za nastavnike srednjih škola, kojoj su prisustvovale pedagog i psiholog naše škole, Dedović Hasija i Pašalić Merima, i nastavnica matematike Burak Aida.
Na konferenciji su predstavljeni raznovrsni načini i prednosti primjene nauke, tehnologije i umjetnosti u nastavi i obrazovanju. Kroz interaktivne sesije govornika iz različitih oblasti i razmjenu znanja i iskustava profesora i nastavnika, cilj je bio povezati stručnjake i obrazovne ustanove i uvesti nauku, tehnologiju i umjetnost u svakodnevnicu škola. Poseban cilj je bio motivisati i inspirisati nastavnike koji se svakodnevno nose sa sa izazovima u obrazovanju i radu sa djecom.
Konferencija ima tendenciju da preraste u godišnji događaj koji će pokrivati aktuelne teme u obrazovanju i biti prilika za razmjenu iskustava, znanja i ideja.