„Protiv korupcije se boriš kada progovoriš“

Dana 22.03., u okviru nastave sociologije učenici IV-3 razreda su s profesoricom Lejlom Karahodžić prisustvovali radionici „Protiv korupcije se boriš kada progovoriš“ u okviru inicijative Reci NE korupciji u Kantonu Sarajevo. Radionicu je održao stručni saradnik Instituta za razvoj mladih Kult Nevio Bruck. U okviru radionica organizirana je i igra uloga. Učenici su bili podijeljeni u grupe gdje su dobili priče o koruptivnim radnjama, a njihov zadatak je bio kreirati kraj priče koji će ukazati na moguća rješenja problema iz percepcije grupe. Kroz kviz znanja o korupciji učenici su imali priliku pokazati šta već znaju, ali i naučiti nešto više o oblicima korupcije u Bosni i Hercegovini, pa i šire. Kroz diskusiju u sklopu radionica učenici su navodili različite primjere korupcije u BiH. Posebnu pažnju je privuklo pitanje prijave korupcije, odnosno posljedica i rezultata prijavljivanja. Ovo je bio još jedan način da učenici podignu svijesti o štetnosti korupcije u svim segmentima društva i neophodnosti borbe protiv iste.