Projekt “Žena ženi”

Povodom Dana žena, 8.marta, učenici IV-1 odjeljenja su osmislili projekt pod nazivom “Žena ženi”. Koordinatorica projekta je bila prof. Zinaida Fejzić. Projekt se sastojao od muzičkih, plesnih tačaka, vremeplova, te nagradnih igara.

Međunarodni dan žena se obilježava svake godine širom svijeta, još od 1909.godine. Na ovaj dan se slave ekonomska, socijalna, politička dostignuća žena. Ideja se pojavila kao posljedica industrijalizacije, koja je dovela do loših radnih uvjeta i protesta. Od tada, ovaj dan je svjetski priznat praznik.

Uz mnogo muzike, plesa i nagrada, učenici IV-1 su posvetili pažnju mnogim drugim aspektima kada je u pitanju ljepši spol.
Prikazana je uloga i položaj žene u društvu, kako se on kroz vrijeme mijenjao, te koji utjecaj one imaju danas. Na koji način pronaći ravnotežu između karijere i porodice, te što svete knjige govore o ženama.