Projekt “Let’s Do It – milion sadnica za jedan dan”

U četvrtak, 24.10.2013. godine je sprovedena akcija pod nazivom „Let’s Do It – milion sadnica za jedan dan“. Ideja za akciju je proizašla iz saznanja da se u Bosni i Hercegovini ne vodi dovoljno računa o šumama koje su jedno od najvećih prirodnih bogatstava naše zemlje. Građani su akciji dobrovoljno pristupali, a naravno, učenici Treće gimnazije su se također odazvali akciji.
Polazak je bio organizovan ispred Zemaljskog  muzeja u Sarajevu,  gdje je 10 autobusa čekalo volontere. U akciji je učestvovalo oko 600 volontera sa područja Kantona Sarajevo. Uspješno je zasađeno 7000 sadnica. Akcijom ”Lets Do It – milion sadnica za jedan dan” učenici Treće gimnazije, zajedno sa ostalim volonterima, poslali su poruku ljudima da svijest o očuvanju prirode još uvijek postoji.