Projekat “Medienakademie” se nastavlja i ove školske godine!

Učenici koji idu na DSD program u našoj školi dio su ovog divnog projekta koji ima za cilj da ukaže na važnost medijske pismenosti u današnjici.

Ove godine su nas u Brčkom ugostili učenici i profesorice njemačkog jezika gimnazije “Vaso Pelagić”.
Od 16.9. do 18.9. družili smo se i sa gimnazijalcima iz Širokog brijega kao i sa učenicima Prve gimnazije iz Sarajeva.

Treću gimnaziju predstavljali su: Iman i Hena Alibalić, Emina Tabaković, Faris Maglajlija, Ela Čolić, Lina Suliman Hassan, Tarik Tvrtković, Malik Mehremić, Sara Ramić i Nadira Spahić.
Profesorice njemačkog jezika: Emira Kičević i Mirha Fejzić.

Kroz različite radionice i predavanja, učenici su mogli naučiti kako prepoznati lažne vijesti, analizirati izvore informacija i kritički ocijeniti sadržaj koji konzumiraju. Pored toga, učenici su imali zadatke kao što su pisanje članaka, fotografiranje, snimanje i uređivanje videa, izrada kratkih filmova kao i osmišljavanje sadržaja web stranice za potrebe svih DSD učenika!

Aktiv njemačkog jezika