Projekat “Kap vode, zrno prirode-sačuvajmo je”

Povodom obilježavanja Svjetskog dana voda 22.3., učenici IV-3 razreda Treće gimnazije su uspješno organizovali projekat pod sloganom „Kap vode, zrno prirode- sačuvajmo je“. Datum održavanja predavanja je pomjeren za 21.3.2013. zbog proslave Dana škole sljedećeg dana. U organizaciji projekta učestvovali su učenici IV-3 zajedno sa profesoricom Amelom Mešić.
Projekat je održan u amfiteatru školu i sastojao se iz dva dijela. U prvom dijelu, učenici  su govorili o značaju i važnosti zaštite voda, a u drugom su na zabavniji način predstavili vodena bogatstva naše zemlje. Sve je bilo popraćeno zabavnim muzičkim sadržajem i multimedijalnim materijalom. Projekat je i humanitarne prirode, jer će sav novac prikupljen od prodaje flaširane vode, za koju zahvaljemo sponzorima „Sarajevski kiseljak“ i „Studena“, biti uplaćen za liječenje Amara Šabovića.