Prisustvovanje predavanju o vršnjačkom nasilju

Udruženje studenata medicine u BiH „BoHeMSA“, je u srijedu 23.2.2022. godine na Medicinskom fakultetu u Sarajevu organizovalo informativno predavanje i diskusiju na aktuelnu temu vršnjačkog nasilja kojem je troje učenika naše škole prisustvovalo. Predavanje su održale mag. psi. Nermina Vehbabović-Rudež i dr. Amela Penava, te su se pri izlaganju fokusirale na mentalitet kako žrtve nasilja tako i nasilnika, oblike u kojima se vršnjačko nasilje ispoljava, kao i moguće dugoročne posljedice i kako se sa njima nositi. Učenici IV6 razreda, prirodnog izbornog područja, Ali Jusović, Ema Pašić i Sara Serdarević su imali priliku posjetiti Medicinski fakultet u Sarajevu i učestvovati u diskusiji, bolje se upoznati sa datom temom i razmijeniti mišljenja sa stručnim i edukovanim licima. Borba protiv vršnjačkog nasilja je u Trećoj gimnaziji već godinama aktuelna aktivnost koju nastoje unaprijediti i učenici i nastavno osoblje škole.

Tekst: Sara Dedić

Foto: Ema Pašić