PRIREDBA POVODOM DANA DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE

U petak 22.12.2019. u amfiteatru naše škole održana je priredba povodom Dana državnosti.Tom događaju su prisustvovali mnogi učenici naše škole zajedno sa profesorima, a manifestaciju je otvorila naša direktorica Senada Salihović svojim nadahnujućim govorom. Izjavila je: “Mi drugu domovinu nemamo, stoga je moramo štititi, kako perom, tako srcem i dušom da sačuvamo ono najvrijednije što imamo, što su u toku agresije na Bosnu i Hercegovinu sačuvali svi oni koji su dali i svoje dijelove tijela i živote da mi možemo sada u miru da sjedimo, pravimo priredbe i radujemo se svakom novom Danu državnosti Bosne i Hercegovine“.

Nakon toga su nas naši članovi historijske sekcije zajedno sa profesoricom Emirom Hubjer vratili u bogatu prošlost naše BiH. Podsjetili su nas na najveće junake naše historije. Također posebno su nas takli članovi naše najmnogobrojnije sekcije izvanrednom izvedbom pjesme „Moja BiH“ sa profesoricom Aidom Kamenicom kao dirigentom. Bilo je tu i dosta recitacija i referata,u koje je uloženo mnogo truda od strane izvođača i profesora Džemaludina Poturovića. A ovaj događaj smo smo završili uz osmijehe, pjesmu i ples zajedno sa bendom “ Kontrapukt „ u izvedbi pjesama „Prsten i zlatni lanac“ i „Iznad Tešnja“.

Priredba je protekla u lijepoj atmosferi uz puno zasluženih aplauza. Zahvaljujemo se svim učenicima i profesorima na uloženom trudu, i divnoj publici koji su zajedno sa nama još jednom obilježili ovaj lijepi praznik.

Hena Šehović i Izeta Redžepi

Foto: Ajdin Džebo, Arabela Murtić, Hana Lučkin, Berin Šurković