Prijem učenika prvog razreda u DSD-program

Obavještavamo učenike budućih prvih razreda Treće gimnazije da je za prijem učenika u DSD-program planirano održavanje usmenog testiranja-intervjua
25.06.2021. godine (petak).

Molimo zainteresirane učenike budućih prvih razreda da se prilikom predaje dokumenata za upis u školu, a najkasnije do 24.06.2021. godine, izjasne da žele prisustvovati testiranju te da obavezno ostave svoje kontakt podatke (ime i prezime, broj telefona jednog roditelja, broj telefona učenika, e-mail adresu učenika), a od strane upisne komisije će dobiti dodatne informacije o načinu i rasporedu testiranja. Potvrda termina i načina testiranja bit će pravovremeno oglašena i na školskoj web i FB stranici.

DSD-program predstavlja program intenzivne nastave njemačkog jezika sa povećanim brojem časova u odnosu ne redovnu nastavu. Učesnici DSD-programa pohađaju sedmično 4 časa njemačkog jezika kao drugog stranog jezika. Ovi časovi su integrisani u redovni raspored časova. Pohađanje DSD-programa je besplatno i izvodi se u moderno opremljenim kabinetima od strane iskusnih profesorica njemačkog jezika i uz podršku mnogobrojnih partnera škole i programa. Od učenika u programu se očekuje kvalitetno predznanje i visoka motiviranost za dalji rad kao i učešće u svim nastavnim i vannastavnim aktivnostima i projektima koji su sastavni dio ovog programa. Na školskoj web i FB stranici prezentiran je jedan dio velikog broja aktivnosti učenika u okviru DSD-programa i ovi prilozi vam daju mnogo informacija o našem radu i postignućima naših učenika.
Cilj rada u DSD-programu je razvijanje i usavršavanje jezičkih vještina i kompetencija, sticanje funkcionalnog znanja njemačkog jezika i priprema učenika za polaganje ispita za Njemačku jezičku diplomu (DSD / Deutsches Sprachdiplom). Ispiti se polažu za nivoe jezičke kompetencije B1 (DSD I) u martu/aprilu drugog razreda i B2/C1 (DSD II) u novembru/decembru četvrtog razreda gimnazije. Usmeni ispiti za navedene internacionalno priznate jezičke diplome provode se u našoj školi kao ovlaštenom ispitnom centru, a pred komisijom koju za DSD I čine profesorice naše škole kao certificirani ispitivači, a za DSD II komisijom predsjedava izaslanik Centrale za školstvo u inostranstvu (ZfA) Savezne Republike Njemačke, dok su ispitivači i članovi komisije profesorice njemačkog jezika naše škole. Pismenim ispitima u isto vrijeme pristupaju svi učenici iz zemalja naše hemisfere, a radove ispravljaju certificirani korektori u Saveznoj Republici Njemačkoj.

Radujemo se novoj generaciji DSD-učenika i želimo vam srdačnu dobrodošlicu u Treću gimnaziju!

Aktiv profesora njemačkog jezika