Predstavnici Ambasade Republike Turske posjetili našu školu

U utorak, 19.12.2023. godine, našu školu posjetili su predstavnici Ambasade Republike Turske, profesor Faruk Berat Akçeşme, ataše za obrazovanje i uposlenik Ureda za obrazovanje, Zerina Džanbegović-Lisica.

Gosti su upoznali naše učenike završnog razreda s programom stipendiranja studija te šta on nudi i šta je potrebno za ostvarenje prilike za studiranje u Turskoj. U prijatnoj atmosferi, učenici su dobili odgovore na sva pitanja i potrebne informacije kako bi se mogli odlučiti na ovaj korak.
Učenici IV razreda, koji pohađaju turski jezik, predstavili su se kratkom prezentacijom projekta “Očuvanje starih zanata od zaborava” ranije pripremljenog uz asistenciju profesorice turskog jezika Hede Pepić.
Dobrodošlicu našim gostima iskazali su i muzičkim nastupom, izvedbom pjesme “Üsküdar” na turskom jeziku.