Predstavljanje Treće gimnazije u OŠ „Isak Samokovlija“

U petak, 24. 3. 2017. godine bili smo gosti u OŠ „Isak Samokovlija“ i tom prilikom smo predstavili život i rad Treće gimnazije učenicima IX razreda i njihovim roditeljima.

Uz prezentaciju i film o našoj školi koji su mogli pogledati vjerujemo da su učenici IX razreda mogli stvoriti pozitivnu sliku o našoj školi i dobiti sve potrebne informacije. Učenike i njihove roditelje smo upoznali o specifičnostima gimnazije, uslovima za upis u I razred, smjerovima, slobodnim aktivnostima koje provodimo, projektima koje realizujemo, našim takmičenjima, te materijalno-tehničkim uslovima kojim raspolažemo.

U promociji  Treće gimnazije učestovale su pored pedagoginje, Hasije Dedović i učenice: Ajla Buljubašić IV-5, maturantica, i učenica Lara Lekić I-4, koja je pohađala ovu osnovnu školu. Njih obje su iznosile svoje utiske o našoj gimnaziji i poticali učenike na upis navodeći brojne razloge zbog kojih bi odabrali upravo Treću gimnaziju.

Ovaj skup učenika, roditelja, nastavnika i predstavnika drugih srednjih škola, smo iskoristili i za poziv na ovogodišnju manifestaciju Dan otvorenih vrata – „Naših ruku djela“  koja će se održavati  06. 5. 2017. godine,  kada bi se najbolje mogli uvjeriti o svemu što smo ovom prilikom predstavili. Nadamo se njihovom dolasku na Dan otvorenih vrata, ali i većem broju upisanih učenika iz navedene osnovne škole.

Pedagoginja škole,

Hasija Dedović, prof.