Predavanje u organizaciji Kluba matematike

U organizaciji Kluba matematike naše škole je održano još jedno predavanje na temu “Primjena trigonometrije”. Pitanjem “Zašto učimo matematiku?”, upućenim svim prisutnim, doc.dr. Dina Kamber Hamzić započela je svoje predavanje. Potom je s našim učenicima diskutovala o značaju matematike u raznim sferama života te o razvitku kritičkog i logičkog mišljenja.

Kroz predavanje nas je podsjetila na razvoj trigonometrije i posebno skrenula pažnju na primjenu iste. Učenici su bili oduševljeni predavanjem, a posebnu pažnju učenika izazvala je primjena trigonometrije u fizici, geodeziji, medicini i analizi signala.

Velika nam je čast što smo imali priliku biti dio predavanja doc. dr. Dine Kamber Hamzić te joj se ovom prilikom zahvaljujemo na izvanrednom predavanju!