Predavanje “Stvarne nindže”

U četvrtak, 9.11., u amfiteatru naše škole održano je predavanje na temu “Stvarne nindže”.

Profesor Yamada Yuji sa Fakulteta za društvene nauke u Japanu je kroz veoma interesantnu prezentaciju opisao život japanskih nindži.

Predavanje je privuklo veliko interesovanje, a svi prisutni imali su priliku saznati mnogo zanimljivih činjenica o Zemlji izlazećeg sunca, Japanu.

Velika nam je čast da je gospodin Kinefuchi Masami, ambasador Japana u Bosni i Hercegovini, sa svojom delegacijom prisustvovao predavanju.

Po završenom predavanju učenici naše škole, učesnici projekta razmjene učenika između Treće gimnazije Sarajevo i srednje škole iz Tokija, Kaichi Nihonbashi Gakuen, imali su priliku da u kratkom razgovoru sa ambasadorom govore o svojim iskustvima i viđenju Japana.

Gospodin Kinefuchi Masami je naglasio da je nastavak realizacije ovog projekta od krucijalnog značaja za obje države.

Veliko nam je zadovoljstvo bilo prisustvovati predavanju i nadamo se da će u budućnosti biti još prilika za detaljnije upoznavanje kulture Japana.