Predavanje: Kontrolom bijesa do unutrašnjeg mira

U srijedu, 25. 09. 2024., godine, u amfiteatru JU Treća gimnazija Sarajevo, održano je predavanje na temu: “Kontrolom bijesa do unutrašnjeg mira”.

Predavanje je održala Ernada Fatima Avdibegović, stručnjak iz oblasti međureligijskih studija i izgradnje mira te dugogodišnja aktivistica za prava mladih.

Fokus predavanja bio je značaj molitve i drugih obreda u kontroli bijesa i postizanju unutrašnjeg mira.

Predavanje je održano u sklopu projekta “Gandhijevim stopama mira” učenice Lamije Krupalija.

Zahvaljujemo se učenicima koji su dali svoj doprinos predavanju i podržali Lamiju u njenom radu.

Ovakvi projekti nam govore da učenici nisu pasivni slušatelji, već realizatori aktivizma za dobrobit zajednice i samog pojedinca.

Naglašeno je da se mir u zajednici gradi prvenstveno kad pojedac nađe unutrašnji mir za koji je potrebno stvoriti uslove.

Zahvaljujemo se Ernadi Fatimi Avdibegović na podršci koju nam nesebično pruža.

Učenički projekt podržan je od strane Kluba kritičkog mišljenja/Debatnog kluba.

Voditeljica: Đuldina Kurtović