Naša škola je dobila novu internet stranicu! Ako naiđete na greške kontaktirajte nas na faris.selimovic@treca-gimnazija.edu.ba.

Potrebno nam je više ovakvih časova!

“Potrebno nam je više ovakvih časova!” oduševljeno su rekli učenici/ce IV4 razreda nakon dva odslušana ogledna časa koja je realizirala naša direktorica Senada Salihović u srijedu, 13. 10. i četvrtak 14.10. 2021.
Zaista je bilo veliko zadovoljstvo gledati i slušati našu direktoricu kako s lahkoćom, ležerno ali veoma dobro pripremljeno, organizovano i dinamično vodi ove zanimljive časove.

Tako su učenici uz zanimljive vježbe opuštanja, dogovora o pravilima rada, rada u grupama i iznošenja vlastitih stavova bili u prilici vježbati četiri forme mišljenja: kritičko, kreativno, kolaborativno i brižno. Ovaj koncept je 70-tih godina osmislio američki professor Matthew Lipman, u svijetu poznat kao P4C, i izvodi se u više od 60 zemalja svijeta.

Direktorica Senada Salihović već dvije godine pohađa seminare i druga usavršavanja iz ove oblasti.

U prilogu su fotografije s časova.

Tekst pripremila Sedžida Hadžić

 

 

 

Najnoviji članci

Kategorije