Posjetili smo izložbu „Istočno od zapada, zapadno od Istoka — Rukopisna ostavština dr. Safvet-bega Bašagića“

Prema planu Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja KS, učenici završnih razreda osnovnih i svih razreda srednjih škola u prilici su posjetiti izložbu „Istočno od zapada, zapadno od Istoka — Rukopisna ostavština dr. Safvet-bega Bašagića“.
Učenici prvog razreda naše škole posjetili su izložbu 27. 9, drugog razreda 1. 10, a trećeg razreda tokom ove sedmice, u pratnji razrednika. Izložba je postavljena u Brusa-bezistanu, a organizirana je povodom 100. godišnjice osnivanja Bašagićeve zbirke u Univerzitetskoj biblioteci u Bratislavi i 90. godišnjice smrti našeg književnika, historičara, političara, prevodioca.
Naši učenici su u galeriji, osim Bašagićeve ostavštine, pogledali i eksponate iz osmanskog perioda i vremena austrougarske uprave u BiH.