Naša škola je dobila novu internet stranicu! Ako naiđete na greške kontaktirajte nas na faris.selimovic@treca-gimnazija.edu.ba.

Posjeta Zemaljskom muzeju

Zemaljski muzej, najvažnija savremena naučno-obrazovna i kulturna institucija u Bosni i Hercegovini, 1. 02. 2022. godine obilježio je svoju 134. godišnjicu postojanja. U skladu s tim, za posjetioce je tog dana pripremljen veliki broj sadržaja. Naši učenici su imali priliku da vide veliki broj eksponata vezanih za historiju, kulturu, umjetnost i prirodne nauke. Ulaz je bio besplatan, a osim uobičajenih eksponata i sadržaja, posebnu pažnju izazvala je izložena i dostupna Sarajevska hagada. Osim izložene Hagade i njene kopirane verzije, naši učenici su imali priliku i čuti o njenom historijatu i zanimljivostima. Posjeta muzeju ostavila je izuzetan utisak na naše učenike te predstavlja jednu lijepu uspomenu. Učenici koji su posjetili Zemaljski muzej bili su učenici II-2, II-3, III-6 i IV-2 pod vodstvom profesora Džemaludina Poturovića.

Tekst: Merjem Gutošić

Foto: Tea Dedić

Najnoviji članci

Kategorije