Naša škola je dobila novu internet stranicu! Ako naiđete na greške kontaktirajte nas na faris.selimovic@treca-gimnazija.edu.ba.

Kurs o satelitskim tehnologijama

Proteklog zimskog raspusta učenici razreda III4, matematičko-informatičkog izbornog područja, imali su jedinstvenu priliku pohađati kurs o satelitskim tehnologijama. Tokom dvadeset video lekcija na engleskom jeziku, kojima su učenici mogli pristupiti u skladu s vlasitim rasporedom, slušali su i nadogradili svoje znanje o elektromagnetizmu, optici, percepciji svjetlosti, te su bili upoznati sa softverom ERDAS IMAGINE.

Novootkriveni vidici i iskustva će svim učenicima koristiti u daljem školovanju i pri izboru karijere. Veliku zahvalnost iskazuju profesoru Mevludinu Maličeviću, kao i “K12 Space Science & Satellites Academy” koja je velikodušno odjeljenju omogućila besplatno pohađanje ovog kursa i učenicima dodijelila diplome nakon uspješno urađenog završnog ispita.

Najnoviji članci

Kategorije