Posjeta učenika Treće gimnazije Fakultetu informacionih tehnologija u Mostaru

Danas su učenici Treće gimnazije, sa profesoricama Melisom Hadžialić i Mehrudinom Jašić posjetili Fakultet informacionih tehnologija u Mostaru, gdje su imali priliku upoznati se sa najnovijim tehnologijama i trendovima u oblasti informacionih tehnologija. Tokom posjete, učenici su imali priliku razgovarati sa profesorima i studentima o programima studija, istraživanjima i projektima na Fakultetu. Također su imali priliku vidjeti laboratorije i radne prostore na Fakultetu, kao i upoznati se sa različitim projektnim timovima koji rade na različitim tehnološkim rješenjima. Ova posjeta je bila izuzetno korisna za učenike koji razmišljaju o svojim budućim karijerama u oblasti informacionih tehnologija, te su dobili uvid u različite oblasti u kojima mogu napraviti značajan doprinos. Svi učenici su se složili da je posjeta bila izuzetno korisna i inspirativna.