Posjeta učenika manifestaciji Otvoreni dani hemije

U četvrtak, 23. 3. 2023. godine, učenici Treće gimnazije prirodnog izbornog područja I6, IV5 i IV6 , zajedno sa profesoricama hemije Edinom Hodžić i Melisom Tvrtković, posjetili su manifestaciju Otvoreni dani hemije” na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu.

Nakon pozdrava dobrodošlice i kratkih predavanja o hemiji, učenici su imali priliku družiti se sa studentima Odsjeka za hemiju kroz izvođenje veoma interesantnih eksperimenata. Učenici su obišli novoopremljene laboratorije „Opće i anorganske hemije“, „Analitičke hemije“, „Organske hemije i biohemije“, „Fizikalne hemije“ i „Metodike nastave hemije“.

Ovom prilikom zahvaljujemo se uposlenicima Odsjeka za hemiju PMF-a i nadamo se nastavku uspješne saradnje naše škole i fakulteta.