Posjeta učenika DSD programa kompaniji Webhelp

Učenici trećih i četvrtih razreda sa DSD programa Treće gimnazije nedavno su imali priliku posjetiti kompaniju Webhelp. https://webhelp.com/

Vrijedni DSD učenici sa profesoricama Džemilamnom Džananović i Mirhom Fejzić odazvali su se na poziv koji je upućen našoj školi. U webhelp-u nas je dočekala specijalistica za marketing, Idna Mačkić, naša bivša učenica.

Učenici su imali priliku da razgovaraju sa voditeljicom odjela za ljudske resurse i rekruterima kompanije Webhelp. Ova posjeta imala je za cilj pružiti učenicima uvid u radnu kulturu, procese i načine rada ove kompanije. Također su imali priliku vidjeti kako se njemački jezik koristi u komunikaciji unutar kompanije, kao i u međunarodnim poslovnim kontaktima.Ova posjeta bila je izuzetno korisna za učenike jer su imali priliku primijeniti svoje jezičke vještine u stvarnom poslovnom okruženju. Predstavljen nam je dio njemačke radne kulture kao i mogućnosti za napredovanje u karijeri! 🇩🇪

Najnoviji članci

Kategorije