Posjeta Trećoj gimnaziji – Malcom Duerod, profesor Američkog Univerziteta u BiH

U srijedu, 26. februara 2014. godine, u posjetu IV-1 razred,  došao je Malcom Duerod, profesor Američkog Univerziteta u Bosni i Hercegovini (AUBIH).

Gospodin Malcom Duerod je profesor iz San Franciska koji predaje ekonomiju, biznis, finansije, marketing i menadžment. Završio je Univerzitet u Kaliforniji i magistirao Biznis na Harvardu. Od 2008. godine radi na AUBiH.

Profesor je pokušao približiti Američki Univerzitet učenici majezičkog razreda kroz prezentaciju i razgovor te objasnio kako se lakše uči i postaje budući akademski građanin u Bosni i Hercegovini i svijetu. Također je govorio o bržim metodama sticanja vještina u svim oblastima nauka, o svojim predavanjima na Univerzitetu i zadovoljnim studentima koji se nisu pokajali što su ga upisali.

Američki Univerzitet školuje mlade, talentovane i ambiciozne studente iz BiH, regiona i svijeta za liderske pozicije u svim institucijama. Omogućuje svim studentima američki sistem obrazovanja, najmodernije načine studiranja i obrazovne alate, stipendiranje, praksu u BiH te putovanje i rad u SAD-u. Sva predavanja su isključivo na engleskom jeziku. Skoro svi studenti koji završe ovaj Univerzitet odmah pronalaze posao.

Na kraju predavanja, profesor Duerod je pozvao sve zainteresovane učenike da se prijave i studiraju na ovom Univerzitetu, kako bi upoznali novu stvarnost i novo obrazovanje koje AUBiH pruža.

Kanita Šehić IV-1