Posjeta policije učenicima Treće gimnazije

U petak, 13. 10. 2023. godine upriličena je posjeta policijskih službenika Trećoj gimnaziji na poziv školskog pedagoga radi o održavanja radionice za učenike II-2 i II-4 odjeljenja. Učenici su imali priliku da uče od pravih stručnjaka iz Odjeljenja za prevenciju maloljetničkog prijestupništva, nasilja u porodici i rada polcije u zajednici, g. Hasana Begića i gđe. Vildane Šedo, te predstavnika PU Novo Sarajevo g. Demira Ćelovića.

Policijski službenici su predstavili raznovrsne teme koje se tiču sigurnosti, uključujući prevenciju kriminala, prava i obaveze građana s posebnim akcentom na prava i dužnosti maloljetnih osoba, te kako se ponašati u hitnim situacijama i mnoge druge relevantne aspekte.

Učesnici radionice su imali priliku da postavljaju pitanja i razgovaraju sa policijskim službenicima, stvarajući neposredan dijalog između mladih i policije. Ova inicijativa ima za cilj jačanje odnosa između zajednice i policije, osnažujući učenike da se osjećaju sigurno i da se ponašaju odgovorno u svom okruženju.

U narednom periodu realizirat ćemo slične događaja kako bi se dalje unaprijedila interakcija između škole i policije uz promoviranje pozitivnih odnosa i dobre multisektorske saradnje u cilju zaštite i dobrobiti učenika.