Posjeta Međunarodnom aerodromu Sarajevo

U petak, 22.11.2013.godine, učenici II-5 su sa prof. Sanidom Nuhanović posjetili Međunarodni sarajevski aerodrom. Tamo su upoznati sa procesom carinske zone, radom tornja, tehnikom i sigurnosnim sistemom pri otkrivanju i uništavanju eksplozivnih materija i mnogim drugim.

U svrhu realizacije akcionog plana, učenici II-5 su se sa prof. Sanidom Nuhanović uputili na Međunarodni aerodrom Sarajevo.
Imali su priliku prisustvovati demonstranciji spašavanja aviona i putnika koju su izveli vatrogasci. Oduševljeni viđenim, informacije o avionima i samom avionskom saobraćaju mogli su spoznati na licu mjesta, u jednom avionu, gdje su čuli nešto o osnovama njegovog rada. Također, saznali su pojedinosti o radu tornja, način na koji on kroz radarsku kontrolu pomaže pri bezbjedonosnom polijetanju i slijetanju aviona, kao i tehnikom i sistemom pri otklanjanju i uništavanju eksplozivnih materija.