Posjeta Klika

Proljeće je na pragu, a to je znak da učenike četvrtog razreda čeka jedna od najvećih odluka do sada: izbor zanimanja. Mnogo je pitanja u njihovim glavama, a na neka od njih su pokušale odgovoriti IT inžinjerke u softver agenciji Klika. U utorak, 10.3.2020. je 9 učenica IV-4 i IV-5 odjeljenja, u pratnji zamjenice direktorice Amre Čolić i profesorice informatike Aide Ražanica posjetilo agenciju Klika, IT kompaniju koja broji najveći broj inžinjerki u BiH, a u sklopu obilježavanja Međunarodnog dana žena kroz kampanju #More Than Just a Number. U toku predavanja i druženja koje je uslijedilo, predavač Sanela Kalauzović je uvela maturantice u svijet softverskog inžinjerstva, kroz zanimljiva iskustva i svoj razvoj karijere, te objasnila karakteristike različitih zanimanja u okviru softver inžinjerstva. Ova posjeta je djevojkama olakšala izbor i pomogla da shvate kojim putem žele krenuti u IT svijetu.