Posjeta Kamernom teatru

Pogledali smo „Pozorište za početnike“

Učenici prvog i četvrtog razreda, sa profesoricama Dženanom Nezirević, Aidom Burak i Ernom Mujić, u ponedjeljak, 28. 11. 2022, pogledali su predstavu „Pozorište za početnike“ u Kamernom teatru 55. Učenici su bili oduševljeni glumačkom izvedbom Tatjane Šojić, Muhameda Hadžovića, Sabita Sejdinovića, Saše Krmpotića i Anje Kraljević, u režiji Admira Glamočaka, koji progovaraju o problemima s kojima se glumci suočavaju, egzistencijalnoj krizi, odnosno našoj svakodnevnici.

Autor Vedran Fajković rekao je o tekstu: “Imao sam potrebu ispričati kako se ljudi koji žive umjetnost i teatar nose s nepravdom i bezumljem nametnute volje koja nema veze s našim poslom i životima. Tekst je nastao iz želje da pokažemo kako sve to izgleda iza kulisa, kako izgleda stvaranje magije i kako izgleda kad početnici zavire u teatar i pokušaju od njega napraviti nešto što on ne može biti. Naravno, i kako se umjetnici bore s tim.”

Najnoviji članci

Kategorije