Posjeta IV4 odjeljenja Odsjeku za matematičke i kompjuterske nauke Prirodno- matematičkog fakulteta i sarajevu

U četvrtak, 7.11.2023. učenici IV4, u pratnji profesorice Aide Burak, posjetili su Odsjek za matematičke i kompjuterske nauke na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu. Dočekali su nas prof. dr. Zenan Šabanac, šef Odsjeka i doc. dr. Dina Kamber-Hamzić. Bilo nam je veliko zadovoljstvo slušati interesantno predavanje univerzitetskih profesora.

Upoznali su nas o smjerovima i mogućnostima, projektima, obišli smo kabinete, računarski centar i amfiteatar.

Profesori su razgovarali s učenicima o upisu na fakultet, njihovim afinitetima, te im dali vrijedne savjete. Zahvaljujemo na srdačnoj dobrodošlici!

Tekst: Faris Čaklovica, IV4

Fotografije: Riad Štaljo, IV4