Posjeta Historijskom muzeju, panel diskusija “Čist zrak pravo, a ne privilegija”

Dana 10.12. u Historijskom muzeju održana je panel diskusija “Čist zrak pravo, a ne privilegija”. Na toj diskusiji prisustvovalo je pet učenika Treće gimnazije: Elma Avdibegović, Sarah Djip, Tarik Hadžiomerović, Faris Mekić i Aini Mesihović. Diskutovalo se o tome šta izaziva zagadjenje zraka, kako mi kao gradjani možemo pomoći u tom problemu i koje mjere se moraju poduzeti.
Upoznali su nove ljude koji vode tu akciju. Jasminku Džumhur, ombudsmenku za ljudska prava BiH, Džemilu Agić, direktoricu Centra za ekologiju i energiju, Anesa Podića, lidera Udruženja gradjana “Eko akcija”, Amnu Hrustić, magistricu prava i Smirnu Kulenović, bh. umjetnicu.
Sa te diskusije učenici su izašli sa novim informacijama, sa željom da daju svoj doprinos.